طرز تهیه قیسی زردآلو در فر منزل

زرد آلو میوه ای خوش طعمی است و در فصل بهار به وفور مشاهده می شود. این محصول را می توان به صورت خشک شده در فصل زمستان استفاده کرد، که به آن قیسی می گویند. طرز تهیه قیسی زردآلو در فر منزل، بسیار راحت و آسان است. برای این کار کافی است زرد آلو را تمیز بشویید و پس از خشک کردن، آن را برش دهید و هسته ی آن را خارج کنید. سپس در سینی فر قرار دهید و با دمای 180 درجه سانتی گراد این میوه خشک می شود و می توان برای مدت زمان طولانی نگهداری کرد.

طرز تهیه قیسی زردآلو

همان طور که اشاره کردیم، طرز تهیه قیسی زرد آلو بسیار آسان است و می توان آن را با فر و یا بدون فر خشک کرد. امروزه قیسی زرد آلو در فروشگاه های خشکبار و سوپر مارکت ها مشهود هستند و قیمت های هنگفتی دارند. باید در خرید قیسی، از نظر بهداشتی بودن توجه و دقت نظر بیشتری داشت. به همین دلیل بهتر است از مراکز معتبر برای خرید این محصول اقدام کرد.

این محصول بهتر است در جای خنک و سرد قرار بگیرد، تا باعث کرم خوردگی و تولید حشره نشود. قیسی زرد آلو دارای خواص بی شماری برای بدن می باشد، زیرا دارای املاح و مواد معدنی و سرشار از ویتامین می باشد. قیسی جزء محصولات خشکبار به حساب می آید و مصرف آن به کودکانی که در حال رشد هستند، توصیه می شود.

تهیه قیسی زردآلو

زردآلو میوه ای زرد رنگ می باشد، که می توان به صورت قیسی یا همان خشک شده، کمپوت، لواشک و تازه مصرف کرد. برای تهیه قیسی زردآلو، عوامل مهمی را باید در نظر گرفت و سپس خریداری کرد.

  • کاملا سالم و بهداشتی باشد
  • بدون کرم خوردگی و رنگ پریدگی باشد
  • خیلی خشک و سفت نباشد.
  • دارای بسته بندی استاندارد و محکم باشد.

تهیه قیسی زردآلو

طرز تهیه قیسی زردآلو در منزل

همان طور که گفته شد، در اثر خشک کردن برگه ی زرد آلو، قیسی به دست می آید. برای طرز تهیه قیسی زردآلو می توانید در منزل به راحتی آن را درست کنید. اصولا در تابستان فراوانی این میوه است و به راحتی می توان در آفتاب آن را خشک کرد. البته به دلیل وجود شرایط آپارتمان نشینی و نبود حیاط، بسیاری از افراد با خشک کردن آن مواجه هستند.

در این صورت می توانید این برگه های زرد آلو را در فر قرار داده و این محصول را خشک کنید و به صورت قیسی در آورید. برای این کار بهتر است کمی درب فر را باز گذاشته، تا بخار آب زرد الو خارج شود و سرعت خشک کردن بالا رود. برای دمای فر حداقل 180 درجه سانتیگراد نیاز است.

طرز تهیه قیسی زردآلو در فر

زردآلو میوه ای خوش طعم و لذیذ است، که قیسی آن بسیار پرطرفدار است. برای طرز تهیه قیسی زرد آلو در فر باید به نکاتی توجه کرد. یکی از این موارد می توان به دمای فر اشاره کرد. حداکثر دمای هر فر با یکدیگر متفاوت است و می بایست، در زمان تهیه ی آن هر لحظه قیسی ها چک شوند. همچنین در زمان چیدن برگه ها بهتر است روی کاغذ های روغنی چیده شوند، که در زمان برداشتن به سینی فر چسبیده نشوند.

طرز تهیه قیسی زردآلو در فر

اموزش قیسی زردآلو

قیسی زرد آلو به راحتی می توان در منزل تهیه و درست کرد و آموزش درست کردن آن راحت و آسان است. قیسی زرد آلو خاصیت های بسیاری از جمله کاهش اشتها برای افرادی که اضافه دارند و همچنین محافظت از قلب، سلامت بینایی چشم، پیش گیری از یبوست و غیره می باشد. خوردن این خشکبار متابولیسم بدن را بالا می برد و انسان را در برابر انواع بیماری ها در امان نگه می دارد.

روش قیسی زردآلو

قیسی زرد آلو یک از خشکبار های مفید و خوش طعم است، که به روش های متفاوتی تهیه می گردد. برای نگه داری قیسی می بایست، در ظرف شیشه ای تمیز آن ها را ریخته و در آن را محکم بسته نمایید و در جای خنک و تاریک برای مدت زمان طولانی می توان استفاده کرد. لازم است بدانید، اگر در جای گرم باشد، سبب کرم خوردگی می شود و همچنین بوی نامطبوعی در زمان مصرف پیدا می کند.

قیسی با زردآلو

در حال حاضر قیسی ها با سه درجه ی کیفی قیمت گذاری می شوند و از نظر قیمت قیسی با زردآلو تقریبا یکی است و در بازار های فروش می توان قیسی آن را خریداری کرد. البته بستگی به افزایش تولید زردآلو در کشور می باشد و معمولا هرچه میزان کشت و برداشت زرد آلو بالا باشد، قیمت آن هم افزایش پیدا می کند.

قیسی با زردآلو

فرق قیسی با زردآلو

قیسی ها بسیار خوش طعم هستند و فوایدی بسیاری برای بدن دارد. فرق قیسی با زردآلو در این است، که برگه های زردآلو را خشک می کنند و به خشک شده ی برگه ی زردآلو قیسی می گویند. خاصیت تازه ی برگه ی زرد آلو همانند خشک شده ی آن است.

انواع قیسی زردآلو

زردآلو یک میوه ی آبدار و شیرین تابستانی است، که بسیار طعم شیرین و دلچسبی دارد و می توان آن را به صورت قیسی درست کرد و در همه ی زمان ها از آن استفاده کرد. قیسی ها انواع مختلفی دارند و می توان به گوگردی تیزابی و ارگانیک اشاره کرد. هر کدام از این قیسی ها دارای ارزش غذایی بسیار بالایی هستند و از قیمت های متفاوتی نیز برخوردار هستند.

قیسی ارگانیک همان طور که از نامش پیدا است به دلیل وجود هر گونه مواد شیمیایی و با تابش نور خورشید خشک می شود قیمت بالاتری نیز نسبت به قیسی های مشابه آن دارد.

تولید کنندگان این مجموعه با بروز ترین دستگاه های خشک کن و همچنین کاملا بهداشتی و استرلیزه، اقدام به تولید انواع قیسی کرده اند، که در بسته بندی های با کیفیت و حجم های متفاوت به بازار های فروش توزیع می کنند. خریداران عزیز می توانید، در این سایت انواع قیسی را با بهترین سطح کیفی و قیمت مناسب مشاهده و در صورت تمایل اقدام به خرید کنید.

انواع قیسی زردآلو

این مجموعه یکی از مراکز معتبر است که خریدار به تمیز بودن و ارگانیک بودن محصول اعتماد کامل داشته و میزان رضایتمندی افراد بسیار زیاد است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.